Porady dotyczące tworzenia stylowego domu

Jeśli chcesz stworzyć stylowy dom, musisz pozbyć się bałaganu. Oznacza to zmniejszenie ilości posiadanych mebli. Możesz również zmniejszyć liczbę przedmiotów, które wiszą na twoich ścianach. Posiadanie mniejszej ilości rzeczy sprawi, że twój dom będzie wyglądał na większy i bardziej stylowy. Jeśli nie jesteś pewien, jak zacząć decluttering swój dom, można zacząć od decluttering swoją szafę.

Decluttering

Decluttering jest ważnym krokiem do podjęcia, jeśli chcesz mieszkać w stylowym domu. Proces ten obejmuje pozbycie się rzeczy, które nie służą celowi i zrobienie miejsca dla rzeczy, które służą. Następnie można umieścić je w ich właściwym miejscu. Możesz również sprzedać lub oddać rzeczy, których już nie używasz.

Po rozpoczęciu procesu, to dobry pomysł, aby zająć się jednym obszarem lub pokojem na raz. Możesz nawet ustalić konkretny czas na każdą fazę, aby nie dać się przytłoczyć i sfrustrować. Stworzenie dla siebie wyzwania może również pomóc Ci pozostać na dobrej drodze i uniknąć poczucia przytłoczenia.

Decluttering twój dom jest dużym zadaniem i jest najlepiej robić w etapach. Aby uczynić to bardziej wykonalnym, możesz stworzyć listę kontrolną rzeczy, których chcesz się pozbyć. To może pomóc Ci skupić się na jednym pokoju na raz, pozwalając Ci zobaczyć, jak wiele rzeczy masz i zdecydować, które rzeczy będziesz oddawać lub naprawiać.

Aby rozpocząć proces decluttering, ustaw timer na 30 minut i zacznij sortować przez jeden obszar na raz. Po 15 minutach, bierze przerwę dla przerwy na kawę. Gdy ty zostać wydajnym, ty możesz stopniowo zwiększać kwotę czas ty poświęcać each teren.

Układanie warstw

Układanie warstw jest prostą i wszechstronną strategią projektowania, która może nadać Twojemu pokojowi wyrafinowany charakter. Ta technika projektowania wymaga użycia uzupełniających się tekstyliów, aby stworzyć bardziej spójny wygląd. Możesz znaleźć komplementarne wydruki lub tapety z różnych źródeł. Na przykład kolekcja Islesboro firmy Ralph Lauren Home zawiera uzupełniające się tkaniny i tapety o nadmorskim uroku.

Kiedy układanie dekoracji, upewnij się, że zaczynasz od dołu i pracujesz swoją drogą w górę. Ważne jest, aby stworzyć ścianę galerii lub wygląd w stylu półki. Korzystanie z technik warstwowych pomaga stworzyć pokój, który jest wizualnie atrakcyjny, a także czuje się zrelaksowany. Jeśli nie jesteś pewien, jak zacząć, możesz poprosić projektanta wnętrz o wskazówki.

Układanie warstwowe działa dobrze w każdym stylu projektowania. Pierwszym krokiem jest wybór tkanin. Pamiętaj o skali i wzorze tkanin, które wybierzesz. Na przykład wzory geometryczne i organiczne dobrze się ze sobą komponują, dając poczucie równowagi. Możesz również mieszać wzory. Na przykład, możesz połączyć kwiaty z geometrycznymi lub paskami.

Używanie tekstyliów do warstwowania wystroju domu może dodać natychmiastowego stylu i osobowości. Na przykład, dodanie odważnie kolorowej poduszki może nadać pomieszczeniu inny klimat niż użycie neutralnej. Używanie wzorów na różnych powierzchniach jest również w porządku, ale upewnij się, że skala i kolory wzorów uzupełniają się wzajemnie.

Rośliny

Rośliny mogą wzbogacić styl Twojego domu na wiele sposobów. Na przykład możesz wybrać roślinę, która wypełni pustą przestrzeń lub ożywi nijaki pokój. Możesz również skupić się na jednej roślinie, tworząc punkt centralny i wyjątkowy punkt rozmowy. Niektóre popularne grupy roślin to kaktusy, bambusy i orchidee.

Inną wspaniałą rośliną do wykorzystania jest sukulent, który może być użyty do zmiany wyglądu pokoju. Sukulenty nie tylko świetnie wyglądają, ale wymagają też bardzo mało pielęgnacji. Możesz również użyć ciętych kwiatów z kaktusów lub sukulentów, aby dodać świeży wygląd do swojej przestrzeni. Możesz zmieniać te kwiaty co kilka dni i zachować świeżość wystroju. Pamiętaj jednak, że niektóre rośliny nie są łatwe w pielęgnacji, a nie każdy ma zielony kciuk.

Możesz również dodać kilka obiektów sztuki do swojego domu. Przedmioty sztuki mogą być wszystkim, od obrazów po rzeźby. Następnie możesz je wyeksponować na ścianach i półkach. Możesz nawet wyświetlać pamiątki i zdjęcia. Zróżnicowana scena może przyciągnąć uwagę gości. Ważne jest, aby upewnić się, że styl pomieszczenia uzupełnia rośliny, które wybierzesz. Ważne jest również, aby używać doniczek, które uzupełniają ogólny temat twojego domu.

Inną opcją dodania do swojego wystroju jest zakup rośliny z ciekawym wzorem liści. Świetnie nadaje się do tego srebrna roślina satynowa. Jej chłodniejszy ton i teksturowane liście dodają powietrzu dramatyzmu do twojego domu. Alternatywnie, dieffenbachia zapewni Ci prostą, ale uderzającą zieleń. Ta roślina zajmie znaczną ilość pionowej przestrzeni i będzie dobrze komponować się z Twoim industrialnym wystrojem.

Sztuka

Dodanie sztuki do domu to świetny sposób na zmianę atmosfery pomieszczenia. Może wnieść kolor, stworzyć punkt centralny i opowiedzieć historię. Niezależnie od tego, czy wybierzesz obrazy na dużą skalę, czy limitowane edycje druków, możesz znaleźć coś, co będzie pasowało do stylu Twojego domu.

Jednym z najlepszych sposobów na włączenie sztuki do domu jest użycie dekoracyjnych akcentów, które pasują do istniejących mebli. Możesz również wybrać oprawioną sztukę, która nada Twojej przestrzeni unikalny wygląd. Kilka książek o projektowaniu wnętrz, w tym The Art of Creating a Stylish Home, oferuje pomocne porady.

Trwałe tkaniny

Przy tworzeniu stylowego domu kluczowy jest wybór trwałych tkanin. Poliester to dobry wybór na meble, ponieważ jest odporny na wodę i plamy. Jest również wystarczająco mocny, aby wytrzymać duży ciężar i zużycie. Satyna, znana również jako sateen, to kolejny świetny wybór, ponieważ tworzy gładką powierzchnię. Nie marszczy się łatwo i odbija światło.

Mieszanka włókien naturalnych i syntetycznych to kolejna trwała opcja. Wydajność tkaniny bawełnianej różni się w zależności od splotu i wykończenia. Nie jest tak odporna jak inne tkaniny, ale to dobry wybór, jeśli masz dzieci lub zwierzęta domowe. Najlepszym sposobem na wybór tkaniny bawełnianej jest rozważenie jej trwałości.

Jeśli masz dzieci, możesz chcieć rozważyć tkaniny, które są odporne na plamy. Jedwab jest wytwarzany z kokonów jedwabników, ma luksusowe uczucie i jest trwały. Jest on zazwyczaj używany do produkcji pościeli, zasłon i tapicerki. Inną trwałą tkaniną, która jest lekka i może być używana do projektów tapicerskich jest nylon.

Innym trwałym materiałem jest skóra, która jest bardzo popularna i wyrafinowana. Ten rodzaj tkaniny jest świetną opcją, jeśli masz dzieci i zwierzęta domowe, ponieważ jest łatwy do czyszczenia. Wiele skórzanych produktów tapicerskich jest wykonanych z materiałów organicznych. Wyglądają na wyrafinowane i wytrzymałe, a także są dostępne w różnych kolorach i wykończeniach. Naturalne włókna, takie jak bawełna i len, są również doskonałym wyborem. Wełna jest również popularna i wszechstronna, i jest świetną opcją dla tapicerki.

Podobne tematy