Porady dotyczące tworzenia stylowego przedszkola

Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć elegancki, współczesny pokój dziecięcy, czy też coś bardziej tradycyjnego, istnieje kilka sposobów na dodanie swojej unikalnej osobowości do pokoju dziecięcego. Możesz dodać swój własny styl poprzez włączenie akcesoriów, sztuki, luster i wieszaków ściennych. Aby osiągnąć wygląd, który chcesz, powinieneś wybrać trwałe meble.

Nowoczesne elementy w nowoczesnym pokoju dziecinnym

Jeśli chcesz, aby Twój pokój dziecinny wyglądał stylowo i na czasie, musisz wprowadzić do niego nowoczesne elementy. Należą do nich geometryczne wzory i linie na tapetach, meblach i akcesoriach. Geometryczne kształty i wzory są popularnym sposobem na dodanie koloru i wzoru do swojego przedszkola. Innym popularnym sposobem na dodanie tych elementów do pokoju dziecięcego jest użycie naklejek ściennych. Te mogą być znalezione w setkach projektów, i robią dla wielkiego ogniskowego punktu i powtarzającego się elementu w twój karmelowym wystroju.

Używanie odważnych nadruków to kolejny świetny sposób na dodanie charakteru i osobowości do pokoju dziecięcego. Na przykład, dywanik z nadrukiem zebry doda osobowości i kaprysu do Twojego pokoju dziecięcego. Możesz również dodać odrobinę złota, aby dodać kolor i teksturę. Nowoczesne elementy stworzą również wyrafinowane, kojące środowisko.

Wybierając nowoczesne meble do pokoju dziecięcego, wybierz materiały przyjazne dla środowiska. Używanie zrównoważonych i nadających się do recyklingu materiałów w swoich meblach dla dzieci pomoże zdrowiu dziecka i środowisku. Możesz także wybrać kawałki, które płyną z resztą domu. Ważne jest, aby wybrać ekologiczne meble do pokoju dziecinnego, ponieważ będziesz zostawiać swoje dziecko samo w pokoju dziecinnym przez wiele godzin.

Dla dodatkowej wygody, rozważ zakup stołu do przewijania. Zapewni to wygodne miejsce dla Twojego dziecka do zmiany i może podwoić się jako przestrzeń do przechowywania. Możesz również użyć komody, która ma zdejmowane blaty, więc możesz jej używać przez kilka lat.

Wybór trwałych mebli

Kiedy dekorujesz pokój dziecięcy swojego dziecka, chcesz trwałych mebli, które przetrwają próbę czasu. Meble dla niemowląt mogą przyjąć bicie, gdy twoje dziecko zaczyna odkrywać swoje zdolności artystyczne i akrobatyczne. Ponadto większość rodziców nie ma funduszy na częstą wymianę mebli, więc ważne jest, aby wybrać kawałki, które będą trwać przez długi czas. Wybierz meble o solidnej konstrukcji i trwałych gałkach i zawiasach, aby zapobiec zatrzaśnięciu ich przez dziecko.

Ponadto przy zakupie mebli należy wybrać materiały, które są łatwe do czyszczenia. Na przykład dywany powinny być wykonane z wełny, ponieważ mogą wytrzymać wiele nadużyć. Niektóre dywany można nawet prać w pralce. Możesz również wybrać tkaniny, które są łatwe do czyszczenia punktowego, takie jak bawełna. Jeśli chodzi o zasłony, upewnij się, że kupujesz te z zaciemniającymi podszewkami, ponieważ mogą one pomóc dziecku przespać cały dzień.

Poza tym, powinnaś zadbać o wybór wygodnych mebli dla dziecka. Sesje karmienia będą miały miejsce prawie cały dzień, więc powinieneś zdecydować się na krzesła, które są wygodne. Tapicerowane krzesła mogą stanowić odświeżający kontrast dla mocnych linii. Pokój dziecięcy dziecka powinien być bezpiecznym miejscem, w którym spędzi kilka pierwszych miesięcy, więc powinieneś upewnić się, że twoje meble są dla niego wygodne.

Pokój dziecięcy możesz ozdobić pluszakami, uroczymi zwierzątkami lub pastelami. Pamiętaj, aby pokój dziecka odzwierciedlał Twój styl i osobowość. Dzięki temu meble do pokoju dziecinnego Twojego dziecka będą rosły razem z nim.

Wybór dywanu, który będzie rósł wraz z dzieckiem

Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze dywanu do pokoju dziecka. Weź pod uwagę kształt i paletę kolorów. Podczas gdy okrągłe lub prostokątne dywaniki są bardziej tradycyjne, możesz również wybrać odważne kształty, takie jak skóry zwierząt, ośmiokąty lub kapryśne kształty. Palety kolorów i wybory wzorów powinny również odzwierciedlać Twoją osobowość i styl Twojego domu. Jasne kolory mogą być odpowiednie dla pokoju dziecka, podczas gdy bardziej wyrafinowane kolory mogą być odpowiednie dla pokoju malucha.

Inny znacząco czynnik rozważać jest bezpieczeństwo. Dzieci często upadają, gdy uczą się chodzić, a dywaniki stanowią warstwę ochronną dla ich delikatnych, małych stóp. Grubość dywanika określi, ile amortyzacji otrzyma Twoje dziecko w razie upadku. Powinieneś również rozważyć antypoślizgową cechę dywanika. Dywanik antypoślizgowy zapobiega przesuwaniu się podłogi pod stopami dziecka, co zapobiega ich poślizgnięciu.

Kolejną kwestią przy wyborze dywanu do pokoju dziecka jest jego materiał. Możesz wybierać spośród wełny, włókien organicznych i materiałów syntetycznych. Wełna jest doskonałym wyborem, ponieważ jest odporna na plamy i łatwa w utrzymaniu. Jest również antybakteryjna, co jest idealne dla osób cierpiących na alergie.

Organizowanie pokoju dziecięcego

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla pokoju swojego nowego dziecka, jest jego zorganizowanie. To sprawi, że przestrzeń poczuje się bardziej przestronna, a także zapobiegnie ciągłemu grzebaniu w niej. Możesz użyć półek lub powiesić magazyn w stylu cubby, aby pomieścić mniej widoczne rzeczy. Możesz nawet użyć półek w szafie lub szyn, jeśli chcesz zaoszczędzić miejsce na podłodze.

Inny sposób zmniejszać zagracenie w twój żłobku jest kupować szafy organizatora. Ty możesz dostawać niektóre które pasują nad drzwiami i niektóre które wypełniają całkowitą szafę. Możesz również użyć koszy, które otrzymałeś na baby showers, aby przechowywać rzeczy dla dzieci. Alternatywnie, możesz przechowywać ubrania swojego dziecka w jednym, zakrytym plastikowym pojemniku do przechowywania.

Zanim udekorujesz pokój, zdecyduj się na opcje przechowywania. Podział szafy może ułatwić Ci znalezienie przedmiotów. Ty możesz etykietować dividers według dziecka rozmiaru, i ty możesz nawet spray-paint one dopasowywać colour schemat przedszkole. Możesz również zaopatrzyć się w przegródki z wyjmowanymi okładzinami.

Inny sposób utrzymywać twój dziecko odziewa organizujący jest inwestować w składowych koszach. Są one bardzo przydatne do przechowywania dziecięcych ubranek i akcesoriów. Te z uchwytami są wykonane z miękkiego materiału, który nie zaszkodzi dziecku ani koszowi. Ponadto, kosze te są łatwe do czyszczenia. Możesz je również wykorzystać do przechowywania zabawek i kocyków.

Wybór dywanu

Wybierając dywan do pokoju dziecięcego, najlepiej jest wybrać kolor, który uzupełnia ogólny projekt. Możesz użyć neutralnego koloru, który pasuje do wszystkiego lub bardziej żywego odcienia, aby stworzyć kontrast. Staraj się unikać modnych elementów wystroju, które mogą być zbyt ruchliwe lub przytłaczające dla pokoju dziecka.

Aby zachować stylowy i naturalny wygląd, wybierz dywanik z wypukłym wzorem. Wood poleca bawełniany dywanik z Crate&Kids. Jest neutralny pod względem płci i ma wielokolorowy wzór w trójkąty. Podniesiony wzór na jednym końcu dodaje tekstury i nieoczekiwanego zwrotu.

Kolejną ważną kwestią przy wyborze dywanu do pokoju dziecięcego jest jego materiał. Dywanik wykonany z włókien organicznych jest zazwyczaj bardziej wytrzymały i będzie trwał dłużej niż dywanik typu shag. Podczas gdy dywany shag wyglądają luksusowo, mogą być trudne do czyszczenia. Dywan o krótszym runie jest łatwiejszy do odkurzenia. Ważne jest również, aby wybrać dywan, który zakotwiczy główne elementy mebli w pokoju dziecinnym. Na przykład, przednie nogi łóżeczka i krzesełka do karmienia powinny spoczywać na dywanie.

Kształt jest również ważnym czynnikiem przy wyborze dywanu do pokoju dziecięcego. Prostokątne dywaniki są idealne obok łóżeczek i łóżeczek. Najlepiej, jeśli dywan będzie wystarczająco duży, aby zakotwiczyć meble w pokoju i nie przytłoczyć ich.

Wybór tkanin

Wybierając tkaniny do stworzenia stylowego pokoju dziecięcego, pamiętaj, że trwałość i komfort są kluczowe. Wybierz materiały, które są trwałe i łatwe do czyszczenia. Tapeta to także świetny sposób na dodanie osobowości do pokoju dziecięcego, zwłaszcza jeśli jest umieszczona w widocznym miejscu w pokoju.

Wybierz tkaniny, które koordynują się z resztą wystroju przedszkola. Nie chcesz, aby pokój wyglądał zbyt „dziecinnie” lub zbyt „cukierkowo”. Na przykład, jeśli dekorujesz pokój dziecięcy w stylu vintage, rozważ użycie elementów, które mają podobny wygląd. W ten sposób wszystkie elementy będą się ze sobą komponować bez zderzania i dodadzą zainteresowania do różnych części pokoju.

Pościel i odzież są prawdopodobne, aby plamy łatwo, więc wybrać tkaniny, które są łatwe do czyszczenia. Unikaj czystej bawełny, która jest zdecydowanym magnesem na plamy. Zamiast tego wybierz tkaniny, które są odporne na plamy i są wykonane z materiałów hipoalergicznych. Tkaniny ekologiczne są również dobrym rozwiązaniem w przypadku pościeli i poduszek.

Jeśli martwisz się o środowisko, rozważ użycie farb o niskiej zawartości lotnych związków organicznych. Te są bezpieczni i przychodzą w szerokiej gamie pięknych colours. Annie Sloan i Farrow and Ball robią nietoksycznym farbom które wyglądają świetnie. Jeśli chodzi o zabawki, wybierz drewniane lub ekologiczne. Nie zapominaj też o naturalnych tkaninach, które zapewniają miękkość i fakturę.

Podobne tematy