Kobiety projektantki mody

Być może słyszałaś o kilku projektantkach mody z kanałów telewizyjnych i stron branżowych, ale nie możesz się zdecydować, którą wybrać? Recenzje nie mogą odpowiedzieć na pytania dotyczące osobistego stylu, więc powinieneś zobaczyć pracę projektantów i rozważyć ich styl. Oto kilku projektantów, których możesz chcieć sprawdzić. Możesz przeczytać o ich pracy tutaj. Oto kilka wskazówek, aby wybrać najlepszego projektanta mody damskiej. Pamiętaj, że powinieneś rozważyć swój osobisty styl przy wyborze projektanta.

Elsa Schiaparelli

Podczas gdy wielu projektantów mody aspiruje do stworzenia eleganckich, stylowych ubrań, garstka jest naprawdę utalentowana. Elsa Schiaparelli, kobieta, której twórczość przebiegała na granicy sztuki i mody, była jedną z najbardziej znanych. Urodzona w Rzymie, była mieszczanką rzymską, która zdecydowała się tworzyć własne ubrania, a później stała się jedną z najsłynniejszych projektantek mody na świecie.

Po rozstaniu z mężem Schiaparelli przeniosła się do Paryża i otworzyła własną linię odzieżową Elsa Schiaparelli. W 1927 roku została wyróżniona przez redaktora francuskiego Vogue’a, któremu spodobały się jej projekty. Schiaparelli rozszerzyła swoją ofertę o stroje kąpielowe, kostiumy narciarskie i awangardowe sukienki. Rozszerzyła również swoją działalność o stroje wieczorowe.

Stella McCartney

Założona w 1992 roku Stella McCartney jest czołową projektantką mody na świecie. Swoją karierę rozpoczęła od projektowania odzieży podczas studiów w Central Saint Martins College of Art and Design w Londynie. Z dzieciństwa wyniosła uznanie dla prostego ubioru i wzornictwa, a także ekstrawaganckiego i błyszczącego wyglądu odzieży performatywnej. Jej kolekcja była modelowana przez Kate Moss, Naomi Campbell i inne gwiazdy.

Sukces marki Stella McCartney nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę jej pochodzenie. Wychowywała się na farmie i wcześnie zaczęła doceniać świat ubrań i projektowania. Pomimo sławy i popularności, McCartney spotkała się z dużą dozą krytyki za ostatnie zdjęcie z kampanii, na którym widać bardzo szczupłą kobietę noszącą jej ubrania. Niemniej jednak, negatywna prasa wokół tego zdjęcia nie osłabiła jej reputacji jako projektantki mody.

Karan Prada

Donna Karan Prada jest potentatem w projektowaniu mody dla kobiet, który zyskał sławę w Anne Klein po śmierci założycielki firmy, Donny Weiss. Współpracowała z renomowanym włoskim projektantem mody Louisem Dell’Olio. W 1984 roku rozwiodła się z pierwszym mężem i wyszła za mąż za rzeźbiarza Stephana Weissa, który pomógł jej zrównoważyć czasami intensywną osobowość. W 1985 roku zadebiutowała swoją pierwszą kolekcją dla kobiet.

Po ukończeniu Parsons School of Design w Nowym Jorku Donna Karan podjęła pracę u Anne Klein, amerykańskiej legendy mody. W tej organizacji świetnie prosperowała, a później odniosła sukces na własną rękę. Anne Klein, która miała reputację perfekcjonistki, stała się dla Donny Karan swego rodzaju idolką. Jej charakterystyczne projekty to spódnice w kratkę, jednoczęściowe jedwabne body i łatwe do noszenia żakiety. Donna Karan potrafiła sprawić, by jej ubrania spłaszczały kobiece ciała i stała się jedną z najbardziej pożądanych projektantek na świecie.

Consuelo Castiglioni

Consuelo Castiglionis to jedna z najwybitniejszych obecnie projektantek mody damskiej. Pochodzi z Chile, a wychowała się we włosko-szwajcarskim mieście Lugano. Pomimo włoskiego dziedzictwa, zachowała unikalny styl i włączyła go do swoich kolekcji. Oto kilka z jej najbardziej znanych projektów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o procesie twórczym projektantki i jej inspiracjach.

Nazwisko Castiglioni urzeka kobiety od dziesięcioleci. Castiglioni rozpoczęła swoją karierę pod koniec lat 90-tych, kiedy jej matka wyemigrowała z Chile. W tym czasie mieszkała we włosko-szwajcarskim mieście Lugano, gdzie rozwijała swoją artystyczną wrażliwość i miłość do sztuki i designu. W każdy aspekt firmy, w tym projektowanie ubrań i ich marketing, zaangażowana jest również rodzina. Na twórczość Castiglioni ma wpływ geometria i architektura. Szczególnie uwielbia Franka Lloyda Wrighta i Miesa van der Rohe. Uwielbia też pracę z kolorem i drukiem, a jej kolaboracje z innymi światami sztuki są zawsze fascynujące.

Victoria Beckham

Podczas gdy wiele osób w branży mody odrzuca projektantów celebrytów, Victoria Beckham osiągnęła ogromny sukces. Mając atelier w Londynie, biura i flagowy sklep w Mayfair, jej linię można znaleźć w 250 sklepach w 52 krajach. Projektantka mody ma wieloletnią współpracę z marką fitness Reebok. Jej projekty zdobyły liczne nagrody w branży mody, w tym dla najlepszej marki roku podczas British Fashion Awards.

Urodzona w Hertfordshire Victoria Beckham dorastała w Hertfordshire. Jej rodzice mieli hurtownię elektroniki. W dzieciństwie po raz pierwszy zobaczyła film Fame i zainteresowała się musicalami. Po uczęszczaniu do Jason Theatre School, studiowała taniec i modeling. W 1991 roku rozpoczęła karierę jako modelka i projektantka. W swojej krótkiej karierze stała się ikoną mody i osiągnęła międzynarodowy sukces.

Podobne tematy