Jak zrobić węzeł lub męski kok

Aby uzyskać wygląd węzła lub koka, musisz poznać odpowiednie techniki. Zacznij od tego, jakiej opaski będziesz potrzebować do tej fryzury. Ważne jest, aby unikać gumek i gumek z metalowymi łącznikami, ponieważ mogą one uszkodzić włosy. Powinnaś wybrać gumki „ouchless” lub „seamless”. Są one mniej szkodliwe i dostępne w wielu różnych kolorach. Możesz nawet dopasować kolor włosów do gumek.

Wiązanie męskiego koka

Jeżeli chodzi o wiązanie węzła lub męskiego koka, powinnaś zawsze używać włosów odpowiedniej długości. Jeśli włosy są zbyt krótkie, nie będziesz w stanie prawidłowo ich związać, a nawet może to spowodować łysienie trakcyjne. Aby tego uniknąć, zawsze używaj włosów o długości co najmniej sześciu cali.

Węzeł lub kok wymaga upięcia włosów i jest często wykonywany z tyłu głowy. Jest on podobny do koka, ale wymaga więcej czasu i uwagi na szczegóły. Man buns są często trudniejsze do wykonania poprawnie i nie są idealne przy pierwszej próbie. Jak w przypadku każdej innej fryzury, praktyka czyni mistrza i ważne jest, aby uzyskać odpowiedni kształt i styl. Niektóre koki są niechlujne, podczas gdy inne są schludne z mniejszą ilością wystających włosów.

Ucząc się wiązania męskiego koka, pamiętaj o użyciu odpowiedniego rodzaju gumki. Należy unikać gumek z metalowymi łącznikami, gdyż mogą one uszkodzić włosy. Zamiast tego wybierz gumki, które są „ouchless” lub „seamless”. Takie gumki są nieścieralne i mogą być dostępne w różnych kolorach. Ponadto, powinnaś używać gumek, które pasują do koloru Twoich włosów.

Węzeł górny nie jest idealnym rozwiązaniem dla mężczyzn, którzy mają gęste, niemęskie włosy. Wymaga on minimum dziesięciu centymetrów włosów. Jeżeli Twoje włosy są zbyt krótkie, możesz skorzystać z kucyka. Z kolei węzeł górny jest umieszczony wyżej na głowie i nie wymaga zwijania.

Jak każda fryzura, man bun wymaga cierpliwości. Dopracowanie tej fryzury może zająć trochę czasu, dlatego upewnij się, że masz wystarczająco długie włosy, by móc je związać w koczek. Jeżeli masz długie włosy, możesz nawet zrobić z nich semi-bun.

Jeżeli chodzi o man buns, powinnaś zawsze pamiętać o użyciu produktu termoochronnego, aby uniknąć uszkodzenia włosów i uczynienia ich suchymi i łamliwymi. Włosy rosną o pół cala każdego miesiąca, więc rozpoczęcie układania koka może zająć nawet rok! Zaleca się również stosowanie produktu do stylizacji włosów, który nadaje im objętość, co pomoże kontrolować kosmyki.

Podstawowa fryzura man bun polega na przedzieleniu górnej części włosów i związaniu dolnej. Następnie zbierz je w kucyk i zwiąż gumką. Po wykonaniu tej czynności, możesz przystąpić do stylizacji pozostałej części koka. W efekcie końcowym, man bun będzie wyglądał wspaniale!

Koczek w stylu messy man bun to swobodna fryzura, która dobrze wygląda na mężczyznach o niechlujnych włosach. Ten typ koka może być noszony w swobodnych okolicznościach i sprawdza się w gorące dni. Jest on łatwy do wykonania, ale może wyglądać nieco niechlujnie. Jeżeli chcesz uzyskać bardziej wyrafinowany wygląd, możesz dodać do niego pasma i teksturę.

Zrób skręconego męskiego koka

Skręcony męski kok jest stylową odmianą klasycznego koka. To świetny sposób na urozmaicenie prostego węzła i stworzenie stylizacji odpowiedniej na każdą okazję. Aby fryzura wyglądała jeszcze lepiej, możesz dodać do niej sól morską w sprayu, aby uzyskać dodatkową teksturę.

Najpierw zbierz wszystkie włosy w jednym miejscu. Następnie zwiąż je gumką lub krawatem do włosów. Upewnij się, że krawat nie jest zbyt ciasny ani zbyt luźny. Powtarzaj ten krok aż do uzyskania idealnego koka. Po związaniu włosów, wszystko jest gotowe!

Aby wykonać man bun, Twoje włosy muszą być wystarczająco długie. Muszą mieć co najmniej sześć centymetrów długości. Możesz również użyć produktów do stylizacji, aby utrzymać włosy płasko przy skórze głowy i zapobiec ich puszeniu się. Lekko utrwalający produkt do stylizacji pomoże Ci zapanować nad kosmykami.

Następnie zbierz włosy w koński ogon. Ponownie skręć je. Powtarzaj tę czynność, aż wszystkie włosy będą upięte. Upnij je spinkami. Powtarzaj tę czynność, aż włosy osiągną długość ok. 6-8 cm. Następnie odwróć je, aby pozbyć się ewentualnych kołtunów i zwiąż gumką.

Męski kok jest uniwersalny i można go wykonać na wiele sposobów. Najlepszy wybór dla Ciebie zależy od długości włosów, stylu fryzury i kształtu twarzy. Na przykład, jeżeli masz owalny kształt twarzy, kok lub węzeł górny z krótkimi bokami pomoże zrównoważyć Twoje rysy.

Męski kok jest noszony przez mężczyzn od tysięcy lat. Jego początki sięgają starożytnych Chin i Japonii. W XV wieku nosili go nawet wojownicy samurajscy. Był to również popularny styl wśród wysoko postawionych mężczyzn maoryskich. Żołnierze samurajscy również nosili odmianę węzła górnego, aby utrzymać swoje hełmy na miejscu.

Męski kok może być elegancki i wyrafinowany. Włosy otaczające kok są wygolone lub zwężone, a związane kosmyki mają około dwóch lub trzech cali długości. Nie jest to fantazyjne cięcie, ale nadaje fryzurze wyrafinowany wygląd. Jest to świetny wybór dla mężczyzn o długich lub średnich włosach.

Stwórz koczek z podcięciem

Węzeł lub koczek z podcięciem to świetna propozycja dla mężczyzn, którzy chcą kreatywnie stylizować włosy na twarzy. Możesz na przykład ogolić bok swojego top knota i zastosować buzz cut na jego górnej części. W ten sposób stworzysz wysokiej jakości węzeł górny, o ostrych liniach i ostrych podkreśleniach.

Aby związać włosy w męski kok, musisz użyć odpowiedniego rodzaju gumki do włosów. Nie chcesz używać gumek ani gumek z metalowymi łącznikami, ponieważ mogą one uszkodzić Twoje włosy. Wybierz gumki bez metalu, które są przeznaczone do męskich koków. Możesz również wybrać gumki pasujące do koloru Twoich włosów.

Jeżeli masz falującą grzywę, możesz zdecydować się na pół upięty koczek. Wygląda on modnie i cool i doskonale sprawdza się w sezonach, w których nie możesz nosić kapelusza. Następnie użyj delikatnej pianki, aby utrzymać swój kok na miejscu.

Jeżeli masz krótkie włosy, podcięcie może być doskonałym rozwiązaniem. Pozwala ono na ułożenie włosów na wiele sposobów, ale man bun możesz uzyskać tylko z odpowiednio długich włosów. Możesz również użyć produktów do stylizacji, które pomogą Ci spłaszczyć włosy przy skórze głowy. Dzięki temu włosy nie będą się kołysać i będą lśniły zdrowym połyskiem.

Możesz użyć kremu lub olejku do stylizacji, aby nadać włosom teksturę i połysk. Pamiętaj jednak, by nie ciągnąć włosów zbyt mocno, gdyż może to powodować bóle głowy i wypadanie włosów. W zależności od osobistych preferencji, man bun może współgrać z ulubionym podcięciem i może przejść do wysokiej oprawy.

Męski kok lub węzeł z podcięciem to świetny sposób na nadanie Twojemu wyglądowi wyjątkowego charakteru. Półuczesany man bun wygląda jak samurajski, ale wersja z górnym węzłem ma w sobie coś z krawędzi. Podcięcie z boku tworzy bardziej męski wygląd.

Jeżeli masz długie włosy, możesz z łatwością wykonać wysoki, zaokrąglony man bun. Ta fryzura może być również wykonana przy użyciu podcięcia typu high fade. Aby uzyskać taki wygląd, musisz mieć włosy lekko przybrudzone. Następnie, możesz upiąć kok opaską do włosów.

Wykonanie koka lub węzła z podcięciem nie jest trudne, ale wymaga co najmniej sześciu do dziesięciu centymetrów włosów. Minimalna długość to sześć cali, co odpowiada mniej więcej długości 12-miesięcznego wzrostu. Jeśli Twoje włosy są kręcone lub grubsze, możesz potrzebować więcej włosów.

Fryzura faded undercut man bun jest również dobrym rozwiązaniem, jeżeli Twoje włosy są cienkie. Stwarza ona złudzenie pełniejszych włosów. Aby stworzyć tę fryzurę, najpierw przedziel włosy, a następnie zapleć francuski warkocz po bokach. Następnie, musisz zebrać górną część włosów w kok. Następnie, użyj gumki, aby zabezpieczyć górną część.

Podobne tematy