Don’ts mody męskiej, których powinieneś unikać

Istnieje kilka don’ts mody męskiej, których należy unikać, jeśli chcesz wyglądać najlepiej. Te wskazówki obejmują nie noszenie zbyt dużych logotypów lub nadruków, a także nie noszenie białych skarpet z ciemnymi dżinsami lub garniturem. Co więcej, unikaj noszenia źle dopasowanych ubrań. Te wskazówki na pewno sprawią, że będziesz wyglądał stylowo i w komplecie.

Unikaj koszulek z nadrukami z przodu

Wybierając modę męską, unikaj koszulek z nadrukami z przodu. Chociaż może być zabawnie, gdy masz dopasowane koszulki, ten trend nie odzwierciedla zasad dorosłości. Wyrzuć te koszulki! Zamiast tego postaw na klasyczne fasony koszulek, które będą dopełnieniem Twojego stylu.

Ludzkie oko może przetwarzać tylko niewielką ilość informacji na raz, przez co przód koszulki jest mało atrakcyjną propozycją. Z tego powodu przód męskiej koszulki nie powinien mieć wzoru, który wymaga nadmiernej ilości czasu na przeczytanie. Projekt nie powinien być zbyt skomplikowany i powinien mieć tylko jeden główny obraz. Reszta obrazu powinna być utrzymana w prostej formie.

Mężczyźni, którzy chcą dobrze wyglądać, powinni unikać zbyt dużych logo. Mogą one być oznaką złego gustu. Starsi faceci powinni również unikać zbyt dużych logotypów. Ponadto ludzie ogólnie nie lubią modnych ubrań z przeskalowanymi logo. Zamiast tego staraj się nosić ponadczasowe ubrania. Zazwyczaj są one bardziej trwałe.

Loga na odzieży męskiej są dopuszczalne, jeśli są wykonane w subtelny sposób. Mogą być stosowane w akcesoriach, markowych koszulkach polo, trampkach i odzieży sportowej. Ponadto mężczyźni mogą eksperymentować z innymi trendami, ale lepiej trzymać się swojego charakterystycznego stylu.

Unikaj noszenia białych skarpetek do garnituru lub ciemnych dżinsów

Podczas gdy zwykły garnitur może być noszony z białymi skarpetkami, garnitur o formalnym wyglądzie powinien być noszony tylko z dopasowanymi skarpetkami. Białe skarpety są często mylone z ubraniami sportowymi i mogą nie pasować do formalnego garnituru. Ponadto, białe skarpetki z jasnym garniturem mogą wydawać się komiczne i niedopasowane pod względem formalności.

Białych skarpet nie powinno się nosić z garniturem lub ciemnymi dżinsami. Chociaż niektórzy uważają, że dobrze komponują się z butami sportowymi, białe skarpetki są świetnym dodatkiem do butów do sukienki. Jednak zawsze należy rozważyć swój ogólny wygląd przed podjęciem decyzji, czy nosić białe skarpetki, czy nie. W zależności od okazji, możesz je nosić do swobodnego wyglądu lub bardziej profesjonalnego wyglądu.

Jeśli masz ochotę na noszenie białych skarpetek z garniturem, możesz wypróbować je na następnej grze. Możesz spróbować nosić parę białych skarpet z czarnym garniturem. Jednak jeśli masz na sobie ciemny garnitur, białe skarpetki są złym pomysłem. Jeśli nosisz białe skarpety z ciemną parą dżinsów, upewnij się, że dopasujesz je do ciemnej pary butów. Nie chcesz przecież wyglądać jak kompletny amator!

Oprócz unikania białych skarpet z ciemnym garniturem lub ciemnymi dżinsami, możesz również nosić kolorowe z garniturem. Wzór skarpet powinien pasować do wzoru spodni. Kontrast między spodniami a skarpetami powinien być taki sam w pasie.

Unikaj noszenia źle dopasowanej odzieży

Unikaj noszenia źle dopasowanej odzieży dla lepszego samopoczucia i lepszego zdrowia. Jeden na pięciu mężczyzn zrezygnował z zakupu ubrań ze względu na swój rozmiar. Mężczyźni ci często czują się zakleszczeni w swoim obecnym wyglądzie i nie chcą go zmienić. Problem w tym, że ich szafy nie nadążają za zmianami w ich ciałach.

Mężczyźni powinni unikać noszenia źle dopasowanych ubrań, aby stworzyć lepszą sylwetkę. Odzież, która jest odpowiednio dopasowana, tworzy pochlebną sylwetkę i zapobiega niewygodnym ruchom. Wielu mężczyzn wybiera ubrania, które są o jeden do dwóch rozmiarów za duże. Choć może to być funkcjonalne, nie wygląda dobrze z eleganckimi strojami i może być wręcz nieprofesjonalne. Odzież na miarę to świetny sposób na stworzenie dopasowanej do Twojego typu ciała.

Unikaj noszenia brzydkich swetrów

Brzydkie swetry to trend, który rozpoczął się w latach 80. i jest popularny do dziś. Często są ozdobione świątecznymi wzorami i kolorami. Czasami są ozdobione pomponami lub wyszywanym filcem. Ten trend mody nie miał stać się zszywką modową, ale pozostał popularny i jest teraz świąteczną tradycją.

Istnieją pewne rodzaje swetrów, które nie powinny być noszone w miejscu pracy. Należy unikać bluz z kapturem, swetrów z dekoltem i swetrów o zbyt dużych rozmiarach. Należy również unikać noszenia swetrów z widocznymi logo lub skomplikowanymi wzorami. Możesz rozważyć zainwestowanie w kamizelkę swetrową, która od dłuższego czasu jest popularnym elementem wyposażenia biura.

Ważny jest również materiał, z którego wykonany jest sweter. Nie chcesz kupić tanio wykonanego swetra, który będzie podrażniał Twoją skórę. Najlepiej zdecydować się na swetry wykonane z naturalnych włókien, które wyglądają i są lepsze w dotyku. Mają też tendencję do dłuższej żywotności niż syntetyki. Ewentualnie możesz zdecydować się na swetry, które łączą w sobie włókna naturalne i sztuczne.

Świąteczne swetry są popularne z wielu powodów. Są przytulne, miękkie i ciepłe, co czyni je popularnym wyborem na zimowe miesiące. Jeśli jednak nie jesteś pewien, czy powinieneś założyć brzydki świąteczny sweter na tę okazję, istnieje wiele alternatywnych rozwiązań. Przykładowo, stylowe swetry to dzianina nordycka, klasyka Fair Isle lub odcienie ziemi. Możesz też spróbować abstrakcyjnego wzoru lub prostego wzoru w bloku kolorów.

Podobne tematy