Jak zrobić pikowaną spódnicę

Pikowana spódnica to klasyczny styl, który z pewnością będzie modny przez wiele lat. Z historią wieloletniej popularności, 206 pikowana spódnica z pewnością stanie się niezbędnym elementem Twojej garderoby. Poza zapewnieniem ciepła i stylu, spódnice te mogą również służyć jako osobisty element garderoby. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w pełni wykorzystać Twoją nową spódnicę:

Wzory

Wzór pikowanej spódnicy może zainspirować Twoją kreatywność i pozwolić Ci stworzyć własny, niepowtarzalny strój. Wybierz delikatne tkaniny na wytworne wieczorne wyjście lub tkaniny codzienne na co dzień. Możliwości są ograniczone jedynie przez Twoją wyobraźnię. Oto pięć sposobów na to, jak zacząć. Jeśli nigdy wcześniej nie robiłaś pikowanej spódnicy, oto kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci zacząć. Będziesz zaskoczona rezultatami! Będziesz wyglądać stylowo w krótkim czasie.

Spódnica na choinkę – Choinka to wspaniały czas w roku na spódnicę na choinkę! Ten wzór jest idealny dla średnio zaawansowanych quilterów. Zawiera pełnowymiarowe szablony, pisemne instrukcje i 4-calową metkę. Gotowy rozmiar tej pikowanej spódnicy to 40″ średnicy. Aby wykonać spódnicę, postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi we wzorze. Można również zakupić wstępnie przycięte kawałki tkaniny w Internecie.

Wzory

Jeśli szukasz przyciągającej wzrok spódnicy, która doda ciepła i stylu do Twojej garderoby, rozważ jeden z tych wzorów pikowanych spódnic. Te pikowane spódnice zostały zaprojektowane tak, aby były punktem wyjścia do rozmowy i świetnie nadają się do noszenia z krynoliną. W zimowym wydaniu magazynu Stitch pojawi się jeden z projektów pikowanych spódnic autorstwa Sary Lawson. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym trendzie. Poniżej przedstawiamy kilka innych przykładów projektów pikowanych spódnic.

Jeśli jesteś początkującym lub średnio zaawansowanym quilterem, wypróbuj ten darmowy wzór kołdry. Wzór ten zawiera pełnowymiarowe szablony, pisemne instrukcje oraz przewodnik po rozmieszczeniu kołder. Kołdra ma średnicę 48″. Wykonanie tego wzoru zajmie kilka godzin. W Internecie można znaleźć kilka wzorów do pikowania. Aby zacząć, wybierz najłatwiejszy z nich. Oto dwa popularne wzory: Christmas Tree Skirt.

Tkaniny

Możliwości dla pikowanych spódnic są nieograniczone. Możesz połączyć tradycyjne techniki pikowania z nowoczesnym stylem. Wybierz delikatne tkaniny na wieczorne wyjście do miasta lub praktyczne tkaniny do codziennego użytku. Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o różnych tkaninach i ich zastosowaniach w tym popularnym stylu spódnicy. Poniżej znajduje się kilka najpopularniejszych tkanin na pikowane spódnice. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak uszyć pikowaną spódnicę.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na wykonanie pikowanej spódnicy ręcznie, maszynowo, czy też na połączenie obu tych metod, będziesz chciała pociąć pikowaną tkaninę na odpowiedni rozmiar. Wstępnie pikowana tkanina jest również idealna do tego projektu. W spódnicy Molly, zrobiła to z tkaniny żakardowej, która ma wstępnie pikowany wygląd. Następnie możesz przyszyć zamek błyskawiczny, aby zakończyć swoją nową pikowaną spódnicę.

Techniki

Istnieje kilka różnych technik pikowania spódnic. Pierwszą z nich jest użycie ściegu ręcznego. Ściegi używane do wykonania pikowanych spódnic były często proste lub szczegółowe. Powszechne były realistyczne motywy lub geometryczne wzory. Szwy były zazwyczaj skoncentrowane na przedniej części halki, z mniejszą ilością szczegółów na pozostałych częściach spódnicy. W ten sposób, im bardziej wyszukany wzór, tym droższa była spódnica.

Technika ta jest często połączeniem szycia ręcznego i pikowania maszynowego. Pikowanie to sposób na zszycie ze sobą dwóch warstw tkaniny, zwykle z izolującą warstwą wewnętrzną. W czasach starożytnych pikowania używano do produkcji odzieży w Chinach, Afryce Północnej i chłodniejszych częściach Europy. Dziś kojarzy się przede wszystkim z wieszakami ściennymi, ale ma bogatą historię w świecie tekstyliów. Jest to doskonały sposób, aby nadać spódnicy niepowtarzalny wygląd.

Origins

Początki spódnic pikowanych są w dużej mierze nieznane. Chociaż tradycja pikowania ma korzenie w historii starożytnej, to najprawdopodobniej została przyniesiona do Europy przez wyprawy krzyżowe. Średniowieczni europejscy żołnierze nosili pikowane zbroje. Praktyka pikowania rozprzestrzeniła się w całej Europie i krajach afrykańskich w XVII wieku. W południowej Francji modną sztuką ludową stały się pikowane halki. Ich geometryczne i kwiatowe wzory były dostosowane do stylów ubioru. Pikowane halki były zbierane z przodu i po bokach spódnicy, tworząc długi kształt odwróconej litery „V”.

W starożytnym świecie kobiety nosiły pod zbroją wyściełaną odzież. Wykonane z bawełny, filcu lub jedwabiu, okrycie to zwisało poza zbroję i chroniło nogi użytkowniczki. We wczesnych latach 1700, pikowane spódnice były popularne wśród szlachcianek, zwłaszcza w zimnych miesiącach zimowych. Uważa się, że proces pikowania przyczynił się również do rozwoju kołder łóżkowych.

Trendy

Jeśli chcesz nosić bardziej wyrafinowaną wersję klasycznej pikowanej spódnicy, rozważ opcję ze sztucznej skóry. To popularny materiał w dzisiejszych czasach, a spódnice ze sztucznej skóry nie są już tylko do biura. Można je zobaczyć na wybiegach w Nowym Jorku i Paryżu. Możesz ją nosić z drukowanym topem i szpilkami lub obcasem typu strappy. Możesz również znaleźć tę spódnicę w kratkę z białej popeliny.

Pikowane elementy to nie tylko fajna kurtka. Można je znaleźć również na oversizowych kopertach i wygodnej poduszce. Te uniwersalne elementy szybko trafiają do szaf fashionistek na całym świecie. Uliczny styl Leonie Hanne i Tamu McPherson ilustruje tę wszechstronność. Niezależnie od tego, czy szukasz zabawnej, nowej spódnicy, czy wyrafinowanej kurtki, pikowana spódnica sprawi, że będziesz wyglądać i czuć się jak fajna, nowoczesna fashionistka.

Podobne tematy