Jak być dobrze ubranym mężczyzną

Stylowi mężczyźni dbają o swój wygląd, od skóry po włosy. Stosują pielęgnację skóry i regularnie inwestują w dobrej jakości produkty. Nigdy nie wychodzą na słońce bez kremu z filtrem i kremu nawilżającego, a także nie zapominają o tym, aby ich włosy były czyste i dobrze naoliwione. Ponadto, dbają o regularne strzyżenie.

Rozwijanie poczucia stylu

Jednym z najlepszych sposobów na wprowadzenie odrobiny koloru do swojej garderoby jest noszenie jaskrawej muszki lub krawata. Nie należy się również obawiać noszenia wzorzystych koszul i garniturów. Kluczem jest upewnienie się, że wzory nie kolidują ze sobą, więc spróbuj połączyć małą kratkę z szerokim paskiem. Ważne jest, aby wyglądać świadomie i spójnie.

Rozwijanie silnego poczucia stylu zaczyna się od wiedzy o tym, co chcesz przekazać, a następnie wybierania ubrań, które wyrażają to przesłanie. Powinieneś również znać swój typ ciała i czuć się pewnie w tym, co masz na sobie. Świetny strój nie musi być najdroższy, ale powinien być czymś, co kochasz nosić. Większość mężczyzn popełnia błąd kupując ubrania bez zastanowienia, tylko po to, aby skończyć z szafą pełną ubrań, których nie noszą.

Rozwijanie poczucia stylu jest ważne, ponieważ świat postrzega cię jako bardziej atrakcyjnego i seksownego, jeśli ubierasz się odpowiednio. Odpowiednie ubranie sprawi również, że będziesz wydawać się mądrzejsza i bardziej skuteczna, co wpłynie korzystnie na Twoją karierę i relacje osobiste. Ostatnie badanie przeprowadzone przez Kelton Research wykazało, że 91 procent amerykańskich mężczyzn zgadza się, że dobre ubieranie się czyni ich bardziej atrakcyjnymi. Badanie wykazało również, że mężczyźni, którzy dobrze się ubierają, odnoszą również większe sukcesy w swojej pracy.

Aby rozwinąć swoje własne poczucie stylu, spróbuj eksperymentować z różnymi stylami. Wypróbuj różne kombinacje i baw się dobrze, gdy jesteś przy tym. Pamiętaj, że moda jest sprawą osobistą, więc nie bój się pytać o radę i próbować różnych rzeczy.

Znajomość krawca

Jednym z najważniejszych aspektów dobrego ubierania się jest znajomość krawca. Dzieje się tak dlatego, że wiedza o tym, w jaki sposób Twoje ubranie zostanie zmienione, może pomóc Ci w dokonywaniu lepszych wyborów i przedłużyć żywotność Twoich ubrań. Idealnie byłoby, gdyby krawiec znał Twój gust i cele stylistyczne.

Dobry krawiec zna się na tkaninach, szyciu i konstrukcji odzieży. Chociaż nie są ekspertami w dziedzinie mody, są ekspertami w tworzeniu właściwego dopasowania do ciała mężczyzny. Nawet jeśli nie są na bieżąco z najnowszymi trendami, dobry krawiec będzie wiedział, czy krój jest pochlebny i jaki materiał najlepiej się sprawdzi.

Zanim przyprowadzisz swojego krawca, przygotuj szkic lub zdjęcie tego, co chcesz. Pokaż im typ dopasowania, który chcesz i kolor. Jeśli to możliwe, przynieś zdjęcie podobnego ubrania, które widziałeś w Internecie lub w magazynie Primer. Dobrym pomysłem jest uzyskanie oferty cenowej przed przymiarką. Nie musisz jednak wydawać na krawiectwo ręki i nogi.

Inwestowanie w wysokiej jakości parę butów to kolejny ważny element dobrego ubierania się. Niezależnie od tego, czy nosisz skórzane oxfordy, czy buty Chelsea, Twoje obuwie powinno być wygodne i dopasowane. Warto zainwestować w kilka par dobrej jakości, zamiast ciągle wymieniać tanie.

Nadążanie za trendami w modzie

Trendy w modzie pojawiają się i znikają, ale są pewne trendy, które pozostają niezmienne w czasie. Na przykład styl rękawów puff był ogromny w 2018 roku i nadal pojawia się w różnych wersjach, w tym w wersjach supersize. I podczas gdy odniesienia z lat 80. były gorące na wybiegach, wracają do stylu w 2022 roku.

Jeśli jesteś mężczyzną, który chce wyglądać ostro i reprezentacyjnie, powinieneś poznać najnowsze trendy w modzie. Nadążanie za trendami mody dla mężczyzny oznacza znajomość wizualnych wskazówek, które sprawiają, że strój wydaje się ostry. Na przykład, dobre dopasowanie jest kluczowe dla dobrze ubranego wyglądu. Szata, która nie jest odpowiednio dopasowana, będzie niewygodna i nie będzie wyglądać ostro.

Wraz z rozwojem gospodarki, style mody męskiej zaczęły się zmieniać. Garnitury stały się mniej formalne, a bardziej inspirowane koleżeństwem. W latach 80. garnitury męskie były bardziej neutralne, a krawaty typu skinny były modne. Krawaty z dzianiny o kwadratowym spodzie stały się modne i chętnie wybierane przez wielu mężczyzn.

Układanie warstw

Układanie warstw to doskonały sposób na dodanie szczegółów, kontrastu i wygody do Twojego wyglądu. Pamiętaj, aby upewnić się, że wybrane przez Ciebie elementy są trwałe i mogą stać samodzielnie jako osobne stroje. Lekki sweter lub kamizelka mogą być dobrym wyborem, o ile uzupełniają resztę Twojego wyglądu. Najlepiej jest też założyć lekki element pod ciężki, aby uniknąć nieporęcznych zestawów.

Najważniejszym czynnikiem przy nakładaniu warstw jest jakość ubrania. Zastanów się nad kolorem i kształtem swoich koszulek i spodni. Staraj się nie wybierać kolorów zbyt ciemnych lub zbyt jasnych. Może to skutkować przyciągającym wzrok wyglądem. Jeśli nie jesteś pewien, spróbuj monochromatycznego wyglądu.

Podczas nakładania warstw wybierz ubrania, które zapewnią Ci największy komfort i mobilność. Dzięki temu nie będziesz się przegrzewać ani odczuwać zimna. Celem jest uzyskanie stylowego wyglądu przy zachowaniu ciepła potrzebnego do aktywności na świeżym powietrzu. Pamiętaj również o użyciu odpowiednich materiałów do warstw zewnętrznych.

Mężczyźni od wieków stosują warstwowy wygląd. W zależności od pogody możesz chcieć dodać do swojego stroju sweter lub kardigan. Łatwo to zrobić za pomocą swetra z dekoltem lub podstawowego kardiganu męskiego. Jednak jeśli chodzi o ubieranie się na formalną okazję, możesz potrzebować czegoś nieco bardziej modnego.

Krawat to jeden z najbardziej uniwersalnych elementów garderoby. Chociaż krawat stanowi widoczną warstwę pod linią kołnierzyka, każdy materiał noszony wokół szyi może być dobrym wyborem. Inną popularną opcją jest lekka jedwabna apaszka. Oba te elementy są piękne i nadają krawatowi wygląd w nieoczekiwanej formie.

Pewność siebie

Jednym z głównych kluczy do dobrego ubierania się jest pewność siebie. Musisz wiedzieć, co lubisz, a co ci nie pasuje, a to pomoże ci wybrać ubrania, które będą na tobie świetnie wyglądać. Na przykład, nie kupuj ubrań, ponieważ James Bond je nosi – powinieneś kupić je, ponieważ lubisz je. Jeśli kupisz ubrania, których nie lubisz, skończą się one tylko stratą pieniędzy. Co gorsza, nie będziesz miał w nich zaufania, co sprawi, że będziesz wyglądał mniej niż idealnie. Wiedza o tym, co do Ciebie pasuje, jest kluczową częścią dobrego ubierania się.

Pewność siebie w swoim wyglądzie może być oznaką wiary w swoje możliwości. Dobrze ubrany człowiek ma wokół siebie wyraźną aurę, która odróżnia go od jego niezdarnego odpowiednika. Inni będą postrzegać go w innym świetle, a ty będziesz miał przewagę w prawdziwym świecie, jeśli będziesz się dobrze ubierał.

Ostatnie badania przeprowadzone przez Kelton Research wykazały, że kobiety wolą dobrze ubranych mężczyzn w swoich związkach. Kobiety postrzegają dobrze ubranych mężczyzn jako mądrzejszych, bardziej udanych i bardziej atrakcyjnych niż mniej ubrani mężczyźni. Wierzą również, że mężczyźni, którzy dobrze się ubierają, będą zarabiać więcej pieniędzy.

Bycie pewnym swojego wyglądu może poprawić Twoją samoocenę. Dobrze ubrany odzwierciedla twoją indywidualność i odzwierciedla twoją osobowość. Nie należy próbować tworzyć fałszywego obrazu poprzez noszenie ubrań, które są zbyt prowokacyjne lub obraźliwe. Na przykład noszenie kamuflażu, gdy nie jesteś na polowaniu lub w walce, jest niewłaściwą opcją.

Podobne tematy