Jak sprawić, by moda była zabawą

Moda to zabawa dla ludzi w każdym wieku, i ty też możesz to robić. Możesz stać się kreatywny z nim poprzez włączenie różnych aspektów swojej osobowości i życia. Możesz ubierać się w sposób, który czyni cię szczęśliwym i sprawia, że czujesz się dobrze o sobie. Istnieje wiele sposobów na zabawę podczas zakupów i odkrywania mody, i nie musisz wydawać dużo pieniędzy, aby wyglądać świetnie.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest wynikiem naszej wspólnej inicjatywy z miamoda.pl

Cyndi Lauper

Eklektyczny styl Cyndi Lauper jest nie tylko jej znakiem rozpoznawczym, ale także jednym z jej najbardziej atrakcyjnych atrybutów. Od początku swojej kariery w przemyśle muzycznym nosiła wiele różnych akcesoriów. Chociaż jej styl ewoluował, aby odzwierciedlić aktualne trendy, zachowała unikalne piętno. Jej poczucie humoru i styl mają wyraźny charakter retro, a ona sama nie boi się nosić pozornie niezwykłych rzeczy.

Chociaż Lauper rozpoczęła swoją karierę jako część zespołu Blue Angel, wkrótce osiągnęła supergwiazdę jako artystka solowa. Jej hit z 1983 roku „Girls Just Want to Have Fun” stał się definiującym hymnem dla kobiecej postawy w latach 80. Kultowy teledysk do piosenki pokazywał Lauper tańczącą i pozującą w krzykliwej i skandalicznej garderobie. Jej wygląd zainspirował wiele innych kobiet tamtych czasów, w tym Madonnę.

Cyndi Lauper pracuje nad kilkoma projektami rozrywkowymi, w tym nad nową partyturą muzyczną i piosenką dla SpongeBob SquarePants. Ostatnio nagrała też ponownie utwór „Not My Father’s Son”, pochodzący z jej hitu „Kinky Boots” z 1986 roku. Najnowszym projektem Cyndi jest nadchodzący broadwayowski musical oparty na komediodramacie „Working Girl” z 1988 roku.

Cyndi Lauper sprawiła, że moda stała się zabawna i modna przez dekady. Otrzymała kilka nagród. Zdobyła Grammy za najlepszą aranżację instrumentalną z towarzyszeniem wokalistów. Piosenka „Summer of Love” była również nominowana do nagrody Emmy, najwyższego krajowego wyróżnienia w branży telewizyjnej.

Wszechstronność Cyndi Lauper jako wykonawcy znajduje odzwierciedlenie w jej twórczości piosenkarskiej. Jej muzyka jest zarówno rozrywkowa, jak i pouczająca. Jej piosenki są często interpretowane jako mieszanka romansu i komizmu. Jest znana z tego, że poprzez swoją muzykę i teksty wyraża własną osobowość.

Cyndi Lauper jest płodnym muzykiem, a jej kariera pędzi wysoko dzięki nowemu albumowi „True Colors”. Pierwszy singiel z jej solowego albumu „She’s So Unusual” sprzedał się w ponad czterech milionach egzemplarzy. Oprócz swojej muzyki, Lauper stała się gorącą orędowniczką spraw LGBTQ+ od lat 80. Kontynuuje tworzenie muzyki pomimo swojego napiętego grafiku.

Jej muzyka stała się częścią popkultury, z niezliczonymi parodiami. Piosenka „Girls Just Want to Have Fun” miała kilka wersji i wielu facetów przypisywało sobie za nią zasługi. Jednak Cyndi Lauper zasługuje na uznanie za zmianę piosenki i uczynienie jej sławną.

Jeremy Scott

Jeremy Scott jest jednym z najbardziej wpływowych ludzi w dzisiejszym świecie mody. Jest dyrektorem kreatywnym Moschino i stał się nazwą domową. Pochodzący z Kansas City, Missouri, Scott uczęszczał do Pratt Institute przed przeprowadzką do Paryża. W 1997 roku stworzył własną markę, a w 1999 roku został nominowany przez CFDA do nagrody dla najlepszego młodego projektanta. Od tego czasu współpracował z wieloma markami. Jego prace zostały również przedstawione w filmie dokumentalnym Jeremy Scott: The People’s Designer.

Projekty Scotta są pełne zabawy i ekscentryczności. Kiedyś stwierdził: „Życie jest zbyt krótkie, aby nosić nudne ubrania”. Jego kolekcja ubrań odzwierciedla to nastawienie. Zainspirowany przez potwory nocy i nieodkrytą przyszłość, Jeremy Scott bada kształty, kolory i tekstury, aby stworzyć wygląd, który jest zabawny do noszenia. Jego unikalna kolekcja obejmuje tkaniny w kratę i nadruki w kratkę.

Scott jest globalną ikoną mody, której styl znany jest z zabawnej i kapryśnej estetyki. Jego projekty sprawiają, że przemysł modowy staje się bardziej zabawny. W rzeczywistości, jego pierwsza kolekcja w Moschino była spoofem na wysokiej modzie, mieszając popkulturę i wysoką modę. Jego projekty inspirowały wiele ikon popkultury, w tym lalki Barbie i Looney Tunes. Scott ma imponujący krąg przyjaciół z listy A, w tym takie gwiazdy jak Miley Cyrus i Katy Perry. Dodatkowo jego konta w mediach społecznościowych są również rozrywkowe.

Dyrektor kreatywny Moschino, Jeremy Scott, jest dobrze znany ze swoich ekstrawaganckich pokazów mody. Na początku tego roku jego pokaz był tematem artykułu w New York Times i Better Magazine. Jego praca zebrała pochwały zarówno od krytyków, jak i fanów, a jego zabawny styl uczynił go jednym z najpopularniejszych projektantów naszych czasów.

Jego zaraźliwa miłość do mody i umiejętność przekształcania popkultury w zabawną odzież zapewniły mu miejsce w nowojorskich kręgach mody. Po stworzeniu strojów dla Bjork, Scott szybko wywarł wpływ na miejską scenę mody. Kolekcje Scotta były nawet prezentowane na New York Fashion Week.

Designers Remix

Istnieje kilka sposobów, aby uczynić modę zabawą dla projektantów. Niektórzy projektanci robią to poprzez włączenie zabawnych elementów do swoich kolekcji. Jednym z przykładów jest recykling przedmiotów w stylu vintage i ich ponowne wykorzystanie. Taymour, holenderska marka, zorganizowała pokaz mody w XVII-wiecznym pałacu w Amsterdamie. Pokaz mody zawierał mieszankę outré i subtelnych remiksów. W kolekcji znalazła się sukienka, która w większości była przezroczysta, ale została ozdobiona skórzanymi kubkami i logo Louis Vuitton.

Kolekcja Jeremy’ego Scotta

Kolekcja Jeremy’ego Scotta nie jest typową kolekcją mody męskiej. Zamiast tego, kolory i style są żywe i zabawne. Są tu skórzane kurtki w kropki i krótkie spódniczki, nadruki w stylu ray-gun i alien, sztuczne futro i skórzane spodnie. Może nie jest to najbardziej wyrafinowana kolekcja na świecie, ale na pewno sprawi, że będziesz w nastroju do przebierania się.

Inspiracje do kolekcji Jeremy’ego Scotta pochodzą ze starych fotografii i archiwów odzieżowych. Na pokazie mody Jeremy’ego Scotta pojawiło się kilku znanych fanów, w tym Gigi Hadid i Paris Jackson. Na pokazie pojawił się również muł z dyszą powietrzną, który jest ekologiczny i słodko pachnie.

Oprócz tego, że linia Jeremy’ego Scotta jest modna i uwielbiana przez wszystkich, to jest ona dostosowana do wszystkich budżetów. Projektant łączy popkulturę z wysoką modą. Wiele z jego kreacji stało się kultowymi klasykami. Zaprojektowane przez niego w 2008 roku skrzydlate trampki adidas high-top szybko stały się ulubieńcami artystów hip-hopowych. Jeremy Scott ma również kolekcję inspirowaną misiami, w której skład wchodzą trampki z misiem 3D na boku.

Kolekcja AW17 była inspirowana opakowaniami. Wiele looków było zapakowanych w brązowy papier pakowy. Kendall Jenner otworzyła pokaz w zamszowej kurtce ozdobionej skórą patentową w kolorze tytoniu, która dała efekt taśmy do paczek. Logo marki zostało nadrukowane na t-shirt, który przypominał pognieciony brązowy papier.

Debiutancka kolekcja Jeremy’ego Scotta w Moschino to jeden z najbardziej zabawnych pokazów mody w ostatnich latach. Jest to wyjątkowe spojrzenie na całą branżę modową i zawiera wiele insiderów, takich jak przyjaciele Scotta – Pablo Olea i Carlyne Cerf de Dudzeele. Oprócz samych ubrań, Scott przedstawia również całą plejadę gwiazd, w tym Katy Perry i Rihannę, a także rapera ASAP Rocky’ego.

Podobne tematy